);

Wojenka, wojenka

Wojenka, wojenka, co żeś ty za pani, czyli jakaś ty dobra. Tak kiedyś śpiewano. Śpiewając, zapominano o tym ile tragedii ludzkich niesie wojna. Niestety wojna leży w charakterze ludzi. Nieważne, że jest jak nałóg, który niszczy żywiciela – trzeba wywoływać wojny, aby pokazać swoją siłę i…swój debilizm!

Nie ma dnia bez wojny na świecie. Światowe – jak do tej pory – przeżyliśmy dwie. Można przyjąć, bez zbytniej przesady, że każda z nich pochłonęła 60 mln ofiar. Do tego należy doliczyć tych, którzy przeżyli, ale doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, czyli są poszkodowani.

Grzyb atomowy

Zwłaszcza II Wojna przybrała zbrodniczy charakter, bo oprócz walczących żołnierzy ginęli też cywile. Wystarczy wspomnieć Holocaust, masakrę Warszawy, czy niemieckie obozy koncentracyjne. Nie raz bywało tak, że żołnierz przeżył walki, ale nie miał do kogo wracać, bo wymordowano mu rodzinę. Było i tak, że rodzina przeżyła, a ginął żołnierz – mąż, ojciec, brat.

Wojna wyzwala najgorsze instynkty w człowieku, bo puszczają wszelkie hamulce moralne. Nawet zwykły człowiek staje się często bestią dla której nie liczy się nikt, tylko ona sama. Zabija, gwałci, znęca się psychicznie i fizycznie bez oporu, bo tak mu się podoba.

Grozi nam wojna

Dlaczego o tym piszę? Piszę, bo coraz więcej rzeczy wskazuje na to, że ludziom w Europie znudził się pokój i dobrobyt. Zaczynają dążyć do konfrontacji. Zwłaszcza Putin prowadzi coraz bardziej niebezpieczną politykę. To bezwzględny dyktator, który dla utrzymania władzy i rozbudowania swojego imperium jest zdolny zrobić wszystko. Pokazuje to na Bliskim Wschodzie – zwłaszcza w Syrii. Pokazał też do czego jest zdolny zajmując część Ukrainy, w tym Krym.

Ostatnio prowokacyjnie odniósł się do Polski. On dobrze wie, że rządy piso-debili doprowadziły do izolacji Polski. Jesteśmy sami, nikt za nas bić się nie będzie. A my sami mamy rozbrojoną armię. Dokonał tego a. Macierewicz, który albo jest świrem, albo – tak jak co niektórzy podejrzewają – działa na rzecz Rosji. Nie mamy sił szybkiego reagowania, bo nie mamy śmigłowców. Nie mamy marynarki wojennej, ale mamy czołgi z niemieckiego lub radzieckiego demobilu.

Śmieszne wojska

Za to Macierewicz stworzył „wojska śmiechu warte”, czyli samoobronę. Poszli do niej młodzi ludzie, którzy pojęcia nie mają, co to jest wojna i jak się walczy. Posłuchali porywu serca, patriotycznego chłamu i piso-debili. Nie wiedzą, że są zwykłym mięsem armatnim i nie mają szans przy spotkaniu z zawodową armią.

Putin ma ochotę na wyrąbanie sobie „korytarza” do swoich posiadłości wokół Królewca, czyli wezmie sobie Suwalszczyznę z kawałkiem Podlasia. A kto mu zabroni? My nie mamy czym, a Europa Zachodnia nie będzie ryzykowała wojny co najmniej europejskiej, dla kraju, który sam odwraca się od niej.

Władze sanacyjnej Polski też ją wyizolowały z Europy, a potem przegrały kampanię wrześniową, co doprowadziło do zagłady 6 mln Polaków i zabrania dużej części naszych terytoriów.

Do tego prowadzi polityka tego marnego politykiera(nie polityka) kaczyńskiego i jego płaszczących się glizd!!! Na to pozwala mu naród, dla którego ważniejsze jest 500+ niż własna niepodległość, własna Konstytucja i własna wolność!!!

Czytaj także inne teksty na niniejszej stronie, oraz na innych stronach.