);

Ulica Oleska

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Ulica Oleska to jedna z głównych arterii komunikacyjnych Opola. Obecnie jest zupełnie nieprzystosowana do dużego natężenia ruchu samochodowego, jaki się na niej odbywa.

Ulica zaczyna się na Rondzie Rotmistrza Pileckiego i dochodzi do obwodnicy miasta, czyli do rogatek. Jest to wąska, dwukierunkowa ulica. Jest jedną z możliwości dojazdowych do dużych osiedli: Chabry i Armii Krajowej. Stąd natężenie ruchu na niej jest ogromne.

Ulica Oleska
Opole – ulica Oleska

Na skrzyżowaniu Oleskiej z ulicami Bohaterów Monte Casino i Batalionów Chłopskich prowadzona jest przebudowania, aby zmienić je z dwupoziomowe rozwiązanie komunikacyjne. Władze miasta postanowiły też wyremontować kawałek ulicy na początkowym odcinku. Mają powstać ścieżki rowerowe, zatoki przystankowe, nowe oświetlenie. Prace saUlica Oleska to jedna z głównych arterii komunikacyjnych Opola. Obecnie jest zupełnie nieprzystosowana do dużego natężenia ruchu samochodowego, jaki się na niej odbywa. toku.

Do zakończenia prac jeszcze daleko, bo nie powstała na wspomnianym skrzyżowaniu ani estakada, ani nie powstał tunel, ani przekop pod nasypem kolejowym. Szybciej zakończą się prace na samej ulicy. Po przebudowie Oleska zyska połączenie z ulicą Katowicką.

Niestety jak na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i znosić niedogodności, bo rozpocznie się remont kolejnego odcinka na odcinku od Wodociągowej do Okulickiego.

Poniżej galeria zdjęć z postępujących prac. Przeczytaj też o innych problemach.