);

To i owo w Opolu 3/2019

nagłówek strony Duchowoscaa.eu
To i owo w Opolu 3/2019, czyli jak remonty ulic paraliżują miasto. A dzieje się tak, bo urzędnicy skumulowali wiele prac na raz. To niestety kolejny dowód na ograniczenie umysłowe – przynajmniej niektórych – urzędników miejskich.

Remont pierwszy – ulica Kośnego. Na odcinku od Żeromskiego do Matejki praktycznie nie przejedziemy. Pomiędzy Matejki a Katowicką pojedziemy tylko w jednym kierunku.

To i owo w Opolu
Opole – Kośnego

Remont drugi – ulica Oleska. Na całym odcinku od Ronda Rotmistrza Pileckiego, do Batalionów Chłopskich całkowity zakaz ruchu. Nie mamy szans przejechać tamtędy, bo trwa remont ulicy. Początkowo miał być remont najpierw jednego odcinka ulicy(Rondo Pileckiego – Czaplaka), a dopiero potem do remontu miał iść kolejny odcinek(Czaplaka – Batalionów Chłopskich). Miejscy urzędnicy mają gdzieś potrzeby mieszkańców i zamknęli oba odcinki na raz. Niech się kierowcy męczą!

To i owo w Opolu
Opole – Oleska

Remont trzeci – ulica Książąt Opolskich. Na odcinku od Katedralnej do Sądowej trwa wymiana nawierzchni asfaltowej. Ruch odbywa się tylko w jednym kierunku – do Sądowej. Mało tego – Katedralną dojedziemy tylko do Koraszewskiego. Dalej są barierki. Musimy więc pojechać Koraszewskiego do Rynku, potem Książąt Opolskich w kierunku Sądowej. Oczywiście Katedralną do Placu Sebastiana też nie pojedziemy, bo tam również remont!

To i owo w Opolu
Opole – Katedralna

Kto nie zna Opola, temu współczuję, bo nawigacja go raczej nie wyprowadzi z tej gmatwaniny. Urzędnicy mają oczywiście dziesiątki gotowych odpowiedzi dlaczego skomasowali wszystkie roboty na raz. O jednym tylko nie wspominają. Tym czymś jest brak pomyślunku!

To i owo w Opolu
Opole – Książąt Opolskich – Katedralna

Przeczytaj też poprzedni numer „To i Owo w Opolu”

To i owo w Opolu
Opole – Książąt Opolskich