);

Smutny obraz Polski, część 1

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Smutny obraz Polski widzę obecnie. Pisiarze doprowadzili do kompletnej degrengolady zarówno finansowej, gospodarczej, jak i zachowań.

Historia lubi się powtarzać, bo nikt nie wyciąga z niej wniosków. Nie jestem historykiem, ale widzę, że historia powtarza się już co najmniej czwarty raz. Ilekroć do władzy dochodziły warchoły i idioci, Polska, jako Kraj źle na tym wychodziła.

Smutny obraz Polski

Po pierwszym okresie rządów idiotów Polska z mocarstwa europejskiego stała się nic nieznaczącym Krajem, rozszarpywanym przez sąsiadów, bo ci zdążyli stać się potężnymi państwami.

Drugi okres rządów idiotów, to końcówka pierwszego okresu. Takie rządy zakończyły się rozbiorami Państwa, czyli stu dwudziesto trzyletnią niewolą. Trzeci okres rządów idiotów rozpoczął się zaledwie osiem lat po odzyskaniu niepodległości. Naczelnik idiota Józef rozpoczął swe rządy od maja 1926 roku. Już po trzynastu latach idiotów przy sterach Państwa nastąpił kolejny rozbiór Polski.

Polska znów potężna…mogłaby być

A właśnie wtedy mogliśmy ponownie stać się znaczącym Państwem w środkowej Europie, bo pokonaliśmy Rosję Radziecką w 1921 roku. Zamiast ją wtedy uzależnić od nas, to warchoł, naczelny endek Roman Dmowski nie chciał przyjąć nawet ziem z Kijowem na czele, które Bolszewicy chcieli nam oddać, abyśmy ich całkiem nie pokonali.

A Dmowski nie chciał tego zrobić, bo nienawidził drugiego idiotę, czyli Piłsudskiego. A przy korzystnych dla nas zapisach pokojowych laury zebrałby Piłsudski. I między innymi to świadczy o głupocie Piłsudskiego, że na negocjacje z Bolszewikami wysłał delegację rządzoną przez endeków.

Niemcom też bylibyśmy w stanie pokazać, gdzie ich miejsce, bo wystarczyło wywołać wojnę prewencyjną z nimi na początku lat trzydziestych. XX wieku. Wojnę tę byśmy z pewnością wygrali i uzależnili gospodarkę Niemiec od siebie.

W ten sposób to my byśmy rządzili w Europie Środkowej. I nie tylko by nie było kolejnego rozbioru, ale nawet Drugiej wojny światowej, w której zginęły miliony ludzi.

Wojna i niewola kolejny raz

Niestety rządzili nami idioci i historia potoczyła się w bardzo niekorzystnym dla Polski kierunku. Nie dość, że przez 6 lat niewoli zginęło ok. 6 milionów Polaków, to potem na 44 lata nie byliśmy Państwem niepodległym. Byliśmy Państwem uzależnionym od tych samych Bolszewików, których pokonaliśmy w roku 1921. A to poskutkowało gospodarczym i finansowym zacofaniem Polski. Byliśmy znacznie opóźnieni w stosunku do Państw Europy Zachodniej.

W roku 1989 zaświtała nadzieja na pełną wolność Polski i na możliwość rozwoju w ramach Unii Europejskiej i na bezpieczeństwo w ramach NATO. Niestety idioci zawsze się znajdą i tym razem też szybko doszli do władzy, bo już w grudniu 1991 roku. Na szczęście już w czerwcu 1992 idioci utracili wpływ na rządy. Już wtedy wybijał się negatywnie nasz dobry znajomy, czyli kaczyński.

Kolejna próba idiotów rządzenia Polską nastąpiła w latach 2005 – 2007. Jednak byli jeszcze zbyt słabi politycznie, aby zdemolować Kraj. Niestety od roku 2015 idioci są na tyle silni, że po raz kolejny w historii demolują nam Polskę.

I tak, jak ich przodkowie, tak i ci doprowadzają do osłabienia Polski i jej izolacji. Czym to może się skończyć? Może tym razem nie rozbiorami, bo kto by chciał brać sobie na kark idiotów. Jednak może się skończyć odebraniem części terytorium Kraju, bo Putin ma wielką ochotę połączyć Rosję z enklawą Kaliningradzką (Królewiecką).

W drugiej części postaram się pokazać mój panteon teraźniejszych idiotów, czyli smutny obraz Polski numer 2. Przeczytajcie też inne artykuły o idiotach umieszczone na tej stronie i w innych portalach.