);

Ścieżki rowerowe

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Ścieżki rowerowe w Opolu, to wciąż aktualny temat, bo rowerów nam przybywa. Wprawdzie urzędnicy ratuszowi pozbawili Opole miejskich rowerów, ale prywatnych rowerów jest coraz więcej.

Opole-ścieżka rowerowa w budowie-ulica Ozimska
Opole-ścieżka rowerowa w budowie-ulica Ozimska

Urzędnicy ewidentnie zawalili sprawę z miejskimi rowerami, bo wiosna w pełni, a rowerów nie ma. Niestety, jak to urzędnicy do winy się nie przyznają! Na szczęście mieszkańcy mają własne rowery, z których chętnie korzystają.

Opole-ścieżka rowerowa w budowie-ulica Ozimska
Opole-ścieżka rowerowa w budowie-ulica Ozimska

Niestety Opole nie jest miastem zbyt przyjaznym rowerzystom. Wprawdzie zmienia się to, ale zbyt wolno. Powstają takie kurioza rowerowe, jak ulica Grunwaldzka, która po remoncie ma nawierzchnię z kostki, co eliminuje ją dla rowerzystów.

rower
Rower

Ulica Ozimska na odcinku od Kołłątaja do Placu Wolności również nie nadaje się do jazdy rowerem! Plac Wolności, rondo na nim i ulica w kierunku kościoła Franciszkanów to odcinki nie nadające się do jazdy rowerem! Jadąc z Placu Wolności w kierunku Rynku, też nie przejazdu dla rowerów na skrzyżowaniu z ulicą Zwierzyniecką.

Znak dot. traktu pieszo-rowerowego
Znak dot. traktu pieszo-rowerowego

Ratusz chwali się ścieżkami na ulicy Północnej, czy na Malince. Owszem, tam ścieżki są również potrzebne, bo to zapewnia bezpieczeństwo rowerzystom tam jeżdżącym. Nie ma jednak całych ciągów komunikacyjnych dla rowerów, a tylko poszczególne odcinki ścieżek nie połączonych ze sobą! Kiedy się to zmieni?! Na razie urzędnicy z Prezydentem na czele tylko dużo mówią i obiecują, ale mało robią, aby sytuacja się zmieniła.

Jak widać ścieżki rowerowe, to wciąż aktualny temat. Apropos rowerów i wycieczek – w najbliższy weekend odbęda się Międzynarodowe Targi Turystyki, gdzie wystawcy będą polecać trasy rowerowe. Warto być!