);

Rowery miejskie w Opolu

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Dziś pierwszy dzień wiosny. Niestety rowery miejskie w Opolu pojawią się prawie w lecie, ponieważ urzędnicy Ratusza mieli czas z ogłoszeniem przetargu.

Opole - rowery miejskie
Rowery miejskie na Placu Filmowe

Tłumaczenie wiceprezydent Opola – p. Małgorzaty Stelnickiej – jest mętne i przeznaczone raczej dla kiepsko myślących. Nie lepiej było po prostu przyznać się do błędu?!

Władze miast starają się, aby mieszkańcy mogli korzystać z rowerów miejskich, bo to dobry sposób przemieszczania się po zatłoczonych ulicach. Sposób tani i ekologiczny. Niektóre miasta, idąc dalej, mają już wypożyczalnie hulajnóg. A Opole nie ma nawet rowerów miejskich.

Rower
Rower na ścieżce

Na rowery miejskie poczekamy jeszcze trochę. Jeszcze dłużej poczekamy na nowe ścieżki rowerowe. I to mimo tego, że Władze Miasta deklarują ekologiczne podejście do transportu. Nie potrafią nawet wyremontować traktu wzdłuż ulicy Wrocławskiej na odcinku od Niemodlińskiej do Partyzantów.

Rower na alejce

Kolejnym „kwiatkiem” w rowerowej rzeczywistości Opola jest podjazd(schody) na most prowadzący na Bolko. Remont miał się zacząć w listopadzie 2018r. Nie zaczął się do dziś, bo urzędnicy wykazali się kolejny raz nieudolnością.

Opole - most na wyspę Bolko
Opole – most na Wyspę Bolko

I tak wygląda rowerowe Opole. A tak wiosna w parku na Bolko.