);

Rowery i fontanna

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Rowery i fontanna, to dwa tematy, które chcę poruszyć poniżej, bo są one wynikiem małej kompetencji urzędników ratuszowych.

Zacznę od rowerów. Mowa o rowerach miejskich. Nasi niekompetentni urzędnicy ogłosili za późno przetarg na firmę obsługującą miejskie rowery. Efekt tego jest taki, za dwa dni zacznie się lato, wakacje zaczęły się dziś, a rowerów nie ma. Niedługo też wyjadą studenci, którzy dużo korzystali z tego środka komunikacji.

Stuttgart - rowery miejskie
Stuttgart – rowery miejskie

Rzeczniczka Urzędu Miasta swoje tłumaczenie kieruje do ludzi o dość niskim ilorazie inteligencji, bo tylko tacy mogą jej uwierzyć. Znacznie prościej i uczciwiej było powiedzieć:”przepraszamy, zawaliliśmy, to nasza wina, że rowerów miejskich nie ma od wiosny”. Urzędniczka woli okłamywać mieszkańców, bo urzędnik nigdy nie przyzna się do winy!

Stuttgart - rowery miejskie
Stuttgart – rowery miejskie

Rowery i fontanna – o rowerach już było, to teraz o fontannie. Urzędnicy miejscy chwalą się, że w Opolu buduje się nowe fontanny. To co wybudowano na ulicy Krakowskiej, na Placu JPII, na Placu Kopernika i buduje się na Placu Sebastiana to raczej wodotryski. Wyglądają tak samo, czyli nijak. Strumienie wody wytryskują z powierzchni w rytm jakiegoś zainstalowanego programu komputerowego i świecą światłami różnego koloru.


Opole – Plac Mickiewicza – fontanna

A fontanna, która kiedyś przysparzała blasku miastu, a która działała na Placu Mickiewicza nadaje się w zasadzie do rozbiórki. Sam Plac – choć też by przydałby mu się remont – może poczekać jeszcze chwilę, ale fontanna nie. I o tym urzędnicy, jak do tej pory nie pamiętali, co doprowadziło do ruiny ciekawe urządzenie. No chyba, że w zamyśle urzędników jest mieć jakieś ruiny w mieście, to się udało!

Opole – Plac Mickiewicza – fontanna

W innym tekście napisałem o innych zaniedbaniach urzędniczych.

Zdjęcia rowerów miejskich pochodzą ze Stuttgartu.