);

Rower zły

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Parafrazując tytuł filmu, mogę napisać, że mam rower zły. Kupiłem go za spore pieniądze, na raty, bo nie było mnie stać wyłożyć na raz takiej sumy. Zakupu dokonałem w marcu 2018 roku.

Rower Ampera - Majdller
Rower Ampera – Majdller

Teraz wiem, że był to jedna z gorszych decyzji w życiu. Rower jest eksploatowany tak, jak i poprzednie, jeżdżę po tych samych drogach i alejkach. Nawet ważę tyle samo. A jednak muszę albo sam dokonywać napraw, albo zlecać je warsztatom, bo zwyczajnie rower się psuje.

Rower Ampera - Majdller
Rower Ampera – Majdller

Najpierw rozregulowały się biegi. To okazało się częstą przypadłością. Do tej pory regulowane były wielokrotnie. Kolejną przypadłością był stojak. Spadły zaraz gumy. Wymieniono go, ale gumy spadały, więc musiałem je sam przykleić.

Potem zepsuła się lampka przednia. W ramach gwarancji wymieniano ją…miesiąc! Producent zwalał winę na dystrybutora, a ten na producenta. Jeżdżę na rowerze od dziecka, ale jeszcze nigdy nie zepsuła mi się lampka przednia(tylna też nie).

Kolejny większy kłopot, to coraz głośniejsze zgrzytanie łańcucha, zwłaszcza, gdy mocniej naciskałem na pedały. Niedługo potem pojawił się kolejny problem. Też zdarzył mi się po raz pierwszy w mojej 55 letniej „karierze” rowerzysty. Pękła szprycha w tylnym kole, czyli zaraz scentrowało się koło.

O ciągłej regulacji hamulców nawet nie wspomnę, bo to codzienność! Od czasu zakupu przejechałem ok. 1700 km, czyli stosunkowo niewiele. A rower pomału się rozlatuje!

Rower Ampera - Majdller
Rower Winora

A teraz trochę historii rowerowej. Swoją „karierę” zacząłem na roweru o nazwie „żabka”. Potem był składak – „karat” z Bydgoskiego Rometu. Jeździłem też na Jubilacie – pierwszym krajowym rowerze z przerzutkami Shinano w piaście koła. Potem był rower Kross, a po nim niemiecka Winora. Czasem zdarzyło mi się przejechać na rowerach m-ki „Ukraina” lub podobnych. Żaden z wymienionych rowerów nie przysparzał mi tyle kłopotów, co obecnie posiadany.

Rower Kross
Rower Kross

A teraz czas na podanie producenta tego „cuda” oraz jego nazwę. Otóż jest to rower firmy Majdller z Wielunia. Jest to rower elektryczny o nazwie Ampera. Próbowałem się kontaktować z wytwórnią roweru, ale okazali się niesłowni, a w końcu przestali odpowiadać na maile. Czyli mają swoich klientów w głębokim poważaniu! Mam rower zły!

NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ I NIE KUPUJCIE ROWERÓW MAJDLLERA. TO NIEDOPRACOWANE WYROBY. SZKODA PIENIĘDZY!!!

Rower Ampera - Majdller