);

Pytania do Violetty Porowskiej

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Mam pytania do Violetty Porowskiej. Pis to partia, która robi codziennie dużo, aby mnie do siebie zrazić. Łamią prawo i Konstytucję. I choćby te działania ich dyskwalifikują w moich oczach.

Nie wstyd Pani, że jest Pani na Opolszczyźnie twarzą partii, które łamie lub nagina prawo, a jej członkowie to w części zwykli przestępcy?

V.Porowska
V.Porowska

Parę dni temu pis złamał kolejną ustawę. Mam na myśli powołanie tylko jednego zastępcę w NIK, gdy powinno być ich trzech. W dodatku powołano osobę bez uprawnień do dokumentów z klauzulami tajności, czyli mało kompetentną. A koronnym argumentem „za” jest znajomość z Martą Kaczyńską!

Teraz będzie o obłudzie ludzi z pis-u z J. Kaczyńskim na czele. Prezes raczył powiedzieć, że rodzina to jeden mężczyzna i jedna kobieta. On jest starym kawalerem a jego bratanica Marta ma trójkę dzieci, ale każde dziecko z innym mężczyzną. A głośna sprawa członka pis-u, który bił i maltretował żonę? To jest obłuda!

Co Pani zrobiła dotychczas dla Opolszczyzny i samego Opola? Jest Pani z rządzącej partii, która dużo obiecuje, a mało robi. Tylko proszę, bez wyborczego bełkotu i pisowskiej demagogii. Chodzi mi o konkrety, a nie obiecanki mostów, ochrony ppowodziowej. Przez 4 lata nic Pani w tych kierunkach nie zrobiła, a teraz Pani obiecuje gruszki na wierzbie. Zresztą, jak typowy członek pis.

Komuna wraca….

Pis chce wszystko centralizować, czyli powrotu do czasów komuny. Samorządy mają coraz bardziej ograniczane możliwości działania. Jednocześnie są zmuszane do finansowania pisowskich obietnic. Co to ma być za polityka obywatelska?!

Pis zniszczył Trybunał Konstytucyjny, upolitycznił prokuraturę, zniszczył NIK, usiłuje niszczyć sądy, wbrew prawu stworzył atrapę KRS-u. I ja mam się czuć bezpiecznie w takim państwie nie będąc członkiem pisu?!

Wasz minister – K. Radziwiłł rozmontował system lecznictwa. Spowodował olbrzymie kolejki na SOR-ach tworząc sieć szpitali, co okazało się kretyńskim pomysłem. Stworzył „apteka dla aptekarza”, co skutkuje m.in. brakiem leków w aptekach. Mam za to kochać pis?

Wasza minister zniszczyła system oświaty, bo cofnęła go wiele lat wstecz, zmieniając też podstawę programową promującą wartości, które nie wszystkim odpowiadają. Zakazano edukacji seksualnej, ekologicznej,  klimatycznej. O podwójnym roczniku, mnóstwie stresu młodych ludzi nawet nie wspomnę. A odpowiedzialną za tą deformę oświaty wysłaliście do Unii Europejskiej, gdzie jest zupełnie niekompetentną osobą.

Apropos niekompetencji. Obsadzacie stanowiska ludźmi niekompetentnymi, aby nie powiedzieć, po prostu głupimy. Muszą się jedynie wykazać wiernością graniczącą z poddaństwem pis – owi i brakiem wszelkich zasad. Przykłady mamy na każdym kroku. W Opolu wice prezydentem był barman żony P. Jakiego. Tak powinny wyglądać rządy odpowiedzialnej partii?!

Czarna i śmierdząca dziura….

Uparliście się na węgiel, jako podstawowy surowiec. Wszystkie państwa odchodzą od tego surowca, a wy pod prąd. Efektem jest smog, m.in. w Opolu. Tuż obok Opola mamy potężną elektrownię węglową. Niszczycie działalność związaną z energią odnawialną, wycinacie Puszczę Białowieską i lasy w Polsce, na potęgę strzelacie do zwierząt. Niszczycie ekosystem. Każdy minister od środowiska działa na jego szkodę. Zwiększacie emisję dwutlenku węgla. To wszystko służy wąskiej grupie ludzi, którzy zarabiają na wycince lasów, czy garstki górników. Robicie z nas czarną i śmierdzącą dziurę w środku Europy.

Ostatnio wzięliście się za niszczenie polskich firm, zwłaszcza małych i średnich.

Ogólne wrażenie waszych 4-letnich rządów jest takie, że zajęliście się demontażem instytucji Państwa, wyprowadzeniem nas z UE i rozbrajaniem naszej armii. Nie zbudowaliście niczego, za to psujecie wszystko za co się weźmiecie. Myślę, że jedne rządy sanacji Polsce wystarczą, bo kolejne zniszczy Polskę.

Takich pytań może być setki, bo setki spraw pis zniszczył, bo było setki afer. W dodatku znowu w Opolu obiecujecie, coś, co już dawno powinniście zrobić, bo rządzicie od 4 lat. Obiecujecie dla obiecywania, czyli jest to czysta demagogia. Oczywiście znowu na konwencję wpuszczacie tylko swoich. Boicie się wdzięczności Suwerena, skoro tak dobrze – w waszym mniemaniu – rządzicie? Jesteście partią tchórzy.

Pytania są do Violetty Porowskiej, czyli Ona powinna odpowiedzieć. Jednak znając pis nie odpowie, bo pytania są niewygodne, a ja banałami nie dam się zbyć.

Przeczytaj także o tym, dlaczego nie głosować na pis.