);

Opole – różności

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

W Opolu, jak w każdym mieście dzieją się różności, czyli sprawy wielkie, małe i te malutkie. Dziś kilka tematów.

Temat 1.Na ulicy Duboisa pojawił się nowy postój dla taksówek. Opole nie grzeszy wieloma postojami dla taxi. Mam jednak pewne wątpliwości, ponieważ w pobliżu(na ulicy Targowej) jest postój. Przy nowym postoju nie ma zabudowań, no chyba, że z taksówek będą korzystać uczniowie pobliskiego III LO. Chyba urzędnicy chcieli na siłę powiększyć ilość postojów.

Opole - ulica Duboisa
Opole – ulica Duboisa

Temat 2. W listopadzie 2018 roku z wielką pompą otwarto wyremontowaną basztę Zamku Górnego. Przy okazji został też odnowiony cały teren wokół. Był między innymi trawnik. Niestety pracownicy, którzy rozbudowują galerię handlową oraz budują parking podziemny sporą część nowego trawnika rozjechali.

Trawnik przy baszcie

Oprócz trawnika robotnicy zniszczyli również przylegający do niego pas kostki granitowej oraz płyty granitowe. Sądząc po typie zniszczeń musiał tamtędy jeździć sprzęt ciężki. To objaw niefrasobliwości. Jedni robią, inni niszczą, aby za chwilę to naprawiać. To wszystko kosztuje.

Opole - zniszczone płyty
Zniszczone płyty chodnika

Rozbudowa galerii handlowej oraz budowa parkingu podziemnego opóźniona jest o wiele miesięcy, bo w Opolu – niestety – stało się to normą. Obserwując organizację prac i „zapał” pracowników, nie dziwię się, że tak się stało. Najczęściej widać tabuny robotników chodzących tam i z powrotem bez celu. Widać też robotników stojących w grupkach i dyskutujących, a robota…czeka.

Solaris
Robotnicy …na spacerze

Kolejnym problemem związanym z rozbudową galerii handlową i budową parkingu podziemnego są samochody firm biorących udział w pracach. Jest to poważny problem, ponieważ są to samochody dostawcze, które parkują codziennie na miejscach parkingowych na ulicach Grunwaldzkiej i Kośnego. Przy małej ilości miejsc parkingowych w śródmieściu jeszcze je zabierają.

Opole - ulica Grunwaldzka
Opole – ulica Grunwaldzka

Temat 3. Trwa wprawdzie jeszcze pora zimowa, więc rano i wieczorem jest szaro lub ciemno, ale o godzinie 11 jest już całkiem jasno, więc nie ma potrzeby oświetlania ulic. Tego chyba nie wie Zakład Energetyczny, skoro w czwartek 14 marca na ulicy Ozimskiej paliły się wszystkie latarnie. To tak w ramach oszczędności?

Opole - ulica Ozimska
Opole – ulica Ozimska

I takie to są opolskie różności. Poczytaj o innych.