);

Opole na skróty

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Dziś „Opole na skróty”, czyli krótkie wiadomości. Dziś o nieprawidłowościach, bo nie tak powinny wyglądać działania służb.

W poniedziałek na Placu Wolności firma zajmująca się zielenią zaczęła w końcu sadzić kwiaty. Niestety z tej okazji dwa samochody wjechały na środek trawnika. Czyli upiększając jedną część Placu, drugi trzeba zniszczyć! Typowe polskie myślenie!!! Kto daje zezwolenia na wjazd samochodami na zieloną część Placu Wolności?! Pytam, bo notorycznie parkują tam samochody Remondisu i firmy z Lublińca, która zajmuje się sprzątaniem i roślinnością.

Opole - Plac Wolności
Opole – Plac Wolności

W poniedziałek przed południem na pasie rozdzielającym jezdnie przy Rondzie na Placu Wolności stał zaparkowany samochód. Miał włączone światła awaryjne. Kierowca tego samochodu wyznaje zapewne teorię, że włączenie świateł awaryjnych upoważnia do łamania przepisów. Skoro go stać na płacenie mandatów, to „kto bogatemu zabroni”?

Opole - Plac Wolności
Opole – Plac Wolności

Kierowca by zapłacił, gdyby odpowiednie służby zareagowały w prawidłowy sposób. Niestety! Akurat przejeżdżał radiowóz Straży Miejskiej(widać na zdjęciach). Zero reakcji. Radiowóz przejechał i skręcił w ulicę Zwierzyniecka. Mieszkańcy narzekają, że nie można dodzwonić się do SM, a jak już się uda, to dyżurny tłumaczy, że Straż Miejska nie może się zająć problemem, bo… .Za co SM bierze pieniądze?! Nie pierwszy raz widzę, jak SM nie reaguje na ewidentne łamanie prawa!

Opole - Plac Wolności
Opole – Plac Wolności

Opole na skróty – to krótki opis wydarzeń w Opolu. Pamiętaj, że ciekawe wydarzenia będą w Noc Kultury, 31 maja.