);

Nowoczesna ubikacja

Rzekomo nowoczesna ubikacja powstała za niemałe pieniądze koło Mostu im. Sendlerowej. Tempo inwestycji było opolskie, czyli ślimacze.

Najpierw postawiono coś, o czym nic nie było wiadomo. Potem robotnicy wykopali jakieś rowki, i poukładali kable. Potem wokół budowli poukładali kostkę betonową i…zniknęli. Podobnie, jak zniknęła stojąca tam od lat toy-toyka.

Nowoczesna ubikacja
ubikacja

Gdy już było wiadomo, że to „nowoczesna” ubikacja Ratusz poinformował społeczeństwo, że na razie ubikacja jest zamknięta, bo nie ma mocy…energetycznej. Ponadto przez cały czas zastanawiano się nad ważną kwestią: ile ma kosztować wstęp do tego nowoczesnego przybytku.

Ta „nowoczesność” nie potrafi nawet wydać reszty. Natomiast podobno potrafi po 15 minutach otworzyć drzwi. Niech inni popatrzą, jak siedzę na ubikacji. Atrakcja będzie!

Nowoczesna ubikacja
tablica przy ubikacji

Cenę skorzystania z przybytku ustalono w końcu na złotówkę(słownie: jeden złoty). Okey – cena fajna. Mam jednak pytanie: po co można wrzucać bilon o nominale 5 i 2 złote, skoro reszty się nie doczekamy. To kto przy zdrowych zmysłach wrzuci nominał większy od złotówki? A swoją drogą zapłacić kupę pieniędzy za zakup czegoś, co nie potrafi wydać reszty, to jakaś żenada! Drugie takie cudo ma stanąć na ulicy Szpitalnej.

Nowoczesna ubikacja
Instrukcja do ubikacji

Urzędnicy miejscy mają różne dziwne pomysły. Albo ubikacja nie wydająca reszty, albo rowery dla osób niskich. Brawo!