);

Kolejny milion dla kościoła

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

Kolejny milion dla kościoła! To zakrawa już na epidemię lizusostwa polityków prawicy wobec kościoła katolickiego. Rozdają nasze pieniądze!

Jak to powiedział prezydent A. Wiśniewski:”kolejna miejska spółka włącza się do wsparcia remontu Katedry Opolskiej”. A ja się pytam, dlaczego miejskie pieniądze przeznaczone na inne cele dostały się w ręce organizacji nie mającej nic wspólnego z samorządem?!

Kolejny milion dla kościoła
Katedra w Opolu

Kościół w Polsce, to „święta krowa”, która może wszystko. Nie płaci podatków, prowadzi działalność gospodarczą bez płacenia podatków. Nie rozlicza się fiskusem za wykonywane usługi(msze w intencji, pogrzeby, chrzty, itp.). Kościół jest bogatą instytucją, która sama powinna utrzymywać swoje budowle. Czy mnie miasto zwróciło choć w części pieniądze za ocieplenie bloku? Czy zwraca za remonty budynku?

Mam też inne pytania: Na czym zaoszczędził prezes Zakładu Komunalnego? Czy w Opolu nie ma już na co wydawać publicznych pieniędzy? Na podstawie jakich uwarunkowań prawnych miejska spółka robi darowiznę instytucji nie będącej związaną formalnie z Urzędem Miejskim?

Zakład Komunalny zajmuje się zielenią w Opolu. Gdyby wykorzystać milion złotych na uporządkowanie parku na Wyspie Bolko nie popadałby on w ruinę. Tam jest mnóstwo do zrobienia, a zawsze brakuje pieniędzy na prace!!! Można by też zrobić część botaniczną w parku., taką jak ma na przykład Piotrków Trybunalski.

Przekazano pieniądze, z których ja, jako mieszkaniec miałem korzystać. Ukradziono mi je, tylko dlatego, że niejaki prezydent A. Wiśniewski i prezes ZK – A. Czajkowski(inf. ze strony Bip) są dewotami i podlizują się władzom kościelnym. Prywatnie mogą krzyżem leżeć w katedrze, ale jako urzędnicy miejscy nie mają do tego prawa. Nie należę do żadnego kościoła, więc nie życzę sobie, aby moje pieniądze zasilały kasę pozamiejskiej instytucji!

Na zdjęciu z przekazania darowizny, ksiądz ma błogą minę, jakby przeżywał orgazm. Coś tam wspominał o dobrej współpracy pomiędzy miastem, a kościołem. Jak do tej pory słyszałem tylko o przekazywaniu pieniędzy kościołowi – i wtedy była to „współpraca”. Natomiast nie słyszałem, aby to miasto coś dostało od kościoła! No chyba, że uznać oszalałe walenie w dzwony całą niedzielę i święta kościelne.

Podsumowanie

Wiem, że Katedra to zabytek i należy go remontować. Jednak ten zabytek należy nie do miasta. A do remontów zabytków powinno dokładać się państwo. Gdyby to państwo raz nie dało pieniędzy do Torunia, to byłoby i na remont Katedry w Opolu!

Każdy człowiek ma swoje uczucia religijne, a te są chronione prawnie. Ja – mimo, że nie należę do żadnego kościoła, też mam swoje uczucia religijne. A te zostały obrażone! Zgłaszam do organom ścigania!

Przeczytajcie o innych problemach w Opolu.