);

Kolejny milion dla kościoła

Kolejny milion dla kościoła! To zakrawa już na epidemię lizusostwa polityków prawicy wobec kościoła katolickiego. Rozdają nasze pieniądze!

Jak to powiedział prezydent A. Wiśniewski:”kolejna miejska spółka włącza się do wsparcia remontu Katedry Opolskiej”. A ja się pytam, dlaczego miejskie pieniądze przeznaczone na inne cele dostały się w ręce organizacji nie mającej nic wspólnego z samorządem?!

Kolejny milion dla kościoła
Katedra w Opolu

Kościół w Polsce, to „święta krowa”, która może wszystko. Nie płaci podatków, prowadzi działalność gospodarczą bez płacenia podatków. Nie rozlicza się fiskusem za wykonywane usługi(msze w intencji, pogrzeby, chrzty, itp.). Kościół jest bogatą instytucją, która sama powinna utrzymywać swoje budowle. Czy mnie miasto zwróciło choć w części pieniądze za ocieplenie bloku? Czy zwraca za remonty budynku?

Mam też inne pytania: Na czym zaoszczędził prezes Zakładu Komunalnego? Czy w Opolu nie ma już na co wydawać publicznych pieniędzy? Na podstawie jakich uwarunkowań prawnych miejska spółka robi darowiznę instytucji nie będącej związaną formalnie z Urzędem Miejskim?

Zakład Komunalny zajmuje się zielenią w Opolu. Gdyby wykorzystać milion złotych na uporządkowanie parku na Wyspie Bolko nie popadałby on w ruinę. Tam jest mnóstwo do zrobienia, a zawsze brakuje pieniędzy na prace!!! Można by też zrobić część botaniczną w parku., taką jak ma na przykład Piotrków Trybunalski.

Przekazano pieniądze, z których ja, jako mieszkaniec miałem korzystać. Ukradziono mi je, tylko dlatego, że niejaki prezydent A. Wiśniewski i prezes ZK – A. Czajkowski(inf. ze strony Bip) są dewotami i podlizują się władzom kościelnym. Prywatnie mogą krzyżem leżeć w katedrze, ale jako urzędnicy miejscy nie mają do tego prawa. Nie należę do żadnego kościoła, więc nie życzę sobie, aby moje pieniądze zasilały kasę pozamiejskiej instytucji!

Na zdjęciu z przekazania darowizny, ksiądz ma błogą minę, jakby przeżywał orgazm. Coś tam wspominał o dobrej współpracy pomiędzy miastem, a kościołem. Jak do tej pory słyszałem tylko o przekazywaniu pieniędzy kościołowi – i wtedy była to „współpraca”. Natomiast nie słyszałem, aby to miasto coś dostało od kościoła! No chyba, że uznać oszalałe walenie w dzwony całą niedzielę i święta kościelne.

Podsumowanie

Wiem, że Katedra to zabytek i należy go remontować. Jednak ten zabytek należy nie do miasta. A do remontów zabytków powinno dokładać się państwo. Gdyby to państwo raz nie dało pieniędzy do Torunia, to byłoby i na remont Katedry w Opolu!

Każdy człowiek ma swoje uczucia religijne, a te są chronione prawnie. Ja – mimo, że nie należę do żadnego kościoła, też mam swoje uczucia religijne. A te zostały obrażone! Zgłaszam do organom ścigania!

Przeczytajcie o innych problemach w Opolu.