);

Drożyzna

Tak zwana drożyzna, czyli szybko wędrujące w górę ceny towarów i usług mają różne podłoże. Jednym z nich są rządy populistów.

przekreślone godło pis

Ten rodzaj polityków zawsze doprowadza najpierw do wzrostu cen towarów i usług, a potem do zapaści gospodarczej. To nieunikniony efekt rozdawnictwa, które zawsze uprawiają rządy populistów.

Chcąc się przypodobać głupszej części elektoratu wprowadza finansowe rozdawnictwo, aby ci, którym żyje się gorzej, mieli pieniądze, które dostają za darmo. W ten sposób pracująca część społeczeństwa łoży na nieudaczników, obiboków, cwaniaków i zwykłych leni.

Takiej polityki nie wytrzyma żaden budżet. Przykład mieliśmy niedawno w Grecji. Przy czym kraj ten za walutę miał euro, czyli łatwiej było go wyprowadzić z zapaści gospodarczej. Polska posługuje się ciągle złotówkami.

Populistyczny rząd pisu kłamie mówiąc, że na rozdawnictwo ma pieniądze. Otóż nie ma. Zadłuża budżet, czyli nas wszystkich. Wprowadza nowe, ukryte podatki. Wprawdzie unika podwyżek dla ludzi, ale wprowadza duże podwyżki przemysłu, czy przedsiębiorców.

I tylko debilny wyborca pisu wierzy w to, że podwyżka cen np. prądu, gazu, paliwa dla firm nie odbije się na cenach produktów. I tak koło podwyżek się kręci. Matka dostaje 500 złotych na dziecko, ale jest ono warte coraz mniej. Tego jednak zaślepiony i po prostu głupi wyborca pisu nie widzi.

Pis doprowadził do jeszcze jednego paradoksu. 500+ należy się każdej matce, czyli zarówno tej biedniejszej, jak i tej zarabiającej dziesiątki tysięcy. I ten sposób całe społeczeństwo składa się na bogatych Polaków. I tego debilny wyborca pisu też nie widzi!

Kolejnych 4 lat rządów kombinatorów, oszustów i debili z pisu gospodarka Polski nie wytrzyma. I wtedy nikt nam nie pomoże, bo pis zraził sobie całą Europę. Przy wyborze pisodebili grozi nam nie tylko drożyzna.

Zapraszam do przeczytania materiału o https://www.opole7dni.pl/plac-maslany/braku myślenia u urzędników.