);

Ciemnota wrodzona, ciąg dalszy

Po ukazaniu się mojego tekstu zatytułowanego: „Ciemnota wrodzona” odezwała się do mnie jedna z Czytelniczek. Zarzuciła mi, że obraziłem bliskie Jej osoby wywodzące się lub nadal mieszkające na Podkarpaciu, czyli że zrównałem wszystkich z tamtego rejonu Polski.

Na wstępie tamtego tekstu napisałem wyraźnie, że moje wywody dotyczą ludzi takich, jakich pokazano w dwóch reportażach TVN24, czyli nie wszystkich. Teraz więc napiszę wyraźnie: nie uogólniam, bo znam ludzi mieszkających tam, którzy mają szerokie horyzonty i nie mają postaw roszczeniowych, a żyją z pracy własnych rąk.

Ciemnota wrodzona - ilustracja

Dodam też, że takich ludzi, jak Ci z reportaży można spotkać i w innych regionach Polski. Jednak najwięcej występuje ich we wschodnim pasie naszego Kraju. Nie przypadkowo największe poparcie pis uzyskuje właśnie tam. A kto wierzy populistom i kłamcom, czyli pisowi? W te brednie mogą wierzyć, albo ludzie prymitywni, albo cwaniaki, chcące żyć na koszt Państwa, czyli naszym kosztem.

Ci ludzie mają wyprane mózgi zarówno przez kościół katolicki, jak i przez populistów. I dlatego ich mentalność jest inna niż ludzi mieszkających w dużych miastach lub na zachodzie Kraju. Wschodnia część Polski jest wiecznie roszczeniowa. Uważają, że im należy się wszystko. Nie interesuje ich, że gdy im się da, to odbierze innym. Nie zastanawiają się też dlaczego tak jest, że ich regiony są, a raczej były biedniejsze i mniej rozwinięte. To nie wynikało z tego, że „zachód” Polski im zabierał. To oni byli i w sporej części są przyzwyczajeni do prymitywizmu i zamknięcia się w swoim prostacko – kościelnym świecie. Ci ludzie, nawet wyjeżdżając do USA i tam żyjąc w świecie demokratycznym nie potrafią zmienić swojej mentalności i nadal słuchają tego, co im ksiądz powie i co obiecają populiści.

Wpompowane €uro

Mimo, że teraz miliony €uro zostały wpompowane we „wschodnią ścianę” – ludzie stamtąd nadal uważają, że tylko im się należy, „bo tak”! Wystarczy pojechać we wschodnie rejony i zobaczyć, jak obecnie wyglądają wsie i drogi. Wsie są bogate, domy nowe, tak jak i drogi. Dziś stan dróg jest o wiele lepszy na wschodzie niż na zachodzie Polski.

Do ludzi stamtąd nie dociera, że gdyby nie pomoc Unii Europejskiej, to nadal by żyli w biedzie i prymitywie. Po prostu są za tępi na to, aby samemu pomyśleć i połączyć niektóre fakty. Wolą słuchać księdza i populistów. Nawet nie dociera do nich to, że jak głosują na pis, to zostaną odcięci od finansów unijnych, bo Unia ma dość pisowskiej Polski.

I właśnie to nazywam prymitywizmem i ciemnotą. I powtórzę: nie życzę sobie aby tacy ludzie mnie okradali, mówili co jest dla mnie dobre, a co złe, narzucali mi swoją religię, jako obowiązującą, wtrącali się w moje życie. Jak oni chcą żyć w gównie po uszy, to ich wola – ja nie chcę. I dlatego napisałem poprzedni i ten tekst i pewnie napiszę i inne o chamstwie i prostactwie wyborców pisu.

Ciemnota wrodzona, ciąg dalszy. Tutaj przeczytasz pierwszą część artykułu, a tutaj o wyczynach pisu.