);

Chcieliście pisu – to macie

Chcieliście pisu – to macie…podwyżki. To było do przewidzenia przez średnio inteligentną małpę, ale nie przez wyborcę pisu, bo ten ma kiepsko rozwinięty mózg.

Pis jest partią populistyczną i rozdawniczą. Jednak aby rozdawać, trzeba mieć co. Dlatego pis swoimi obietnicami obciąża samorządy. A zwykłemu obywatelowi najbliżej jest do samorządu, bo gdy samorząd źle działa lub nie ma pieniędzy zaraz to odczuwają obywatele.

ilustracja

Podam tylko jeden – dwa przykłady, bo więcej nie trzeba, aby zrozumieć mechanizm(nie dotyczy wyborców pis). Pis Ustawą zagwarantował zwolnienie z podatku osoby do 26 roku życia. Brawo bym bił, gdyby nie to, że pieniądze z tego podatku wpływają do kas miejskich, gminnych, czyli samorządowych. Skoro nie ma podatku od młodych, to jest mniej przychodów.

Przykład drugi: pis obiecuje podwyżkę dla nauczycieli. Nie będę bił braw, bo to samorządy będą płaciły wyższe pensje, a więc będą miały mniej pieniędzy, na przykład, na remonty ulic. A skoro już jestem przy nauczycielach…Większą część kosztów deformy oświaty poniosły i ponoszą samorządy.

Przykłady można mnożyć, bo efektem dążenia do centralizacji jest coraz większa dziura w kasach samorządów. Nie ma na przykład dopłat do dopłat do żłobków. Kogo dotnie podwyżka miesięcznych opłat? Między innymi tych młodych, którzy są zwolnieni z podatku, czyli pis dał, ale zaraz zabrał. I tak działają kłamcy z pisu. Liczą na kretynizm narodu i niestety nie mylą się. Jakiś młody ucieszył się, bo nie płaci podatku. To zapłaci więcej za żłobek dla dziecka. To zapłaci więcej za bilet autobusowy, bo samorząd będzie musiał ograniczyć dotacje do komunikacji miejskiej. Itak dalej i tak dalej.

Chcieliście pisu – to macie

Aby nie zwalać wszystkiego na naiwność młodych. Wielu emerytów było uradowanych, bo pis dał „emeryturę”. To nie była emerytura, tylko jednorazowe ochłapy z pańskiego(pisowskiego) stołu. I z tej wdzięczności emeryci zagłosowali na partię kłamców i przestępców, czyli pis. Na co zwalić taki brak myślenia? Na demencję starczą, czy na zwykły kretynizm?

Kochani debilni rodacy: cokolwiek partia populistów obieca, to nawet jak coś da, to zaraz odbierze z nawiązką! No to dawajcie się nadal oszukiwać i zagłosujcie na kandydata pis w wyborach prezydenckich. Tylko nie liczcie na jakieś pieniądze z UE, czy na wygraną w sądzie, jeżeli waszym przeciwnikiem będzie sąsiad pisowiec.

Przeczytajcie o innych „przymiotach” partii karakana z Żoliborza na tej stronie i i na innej stronie.