);

Bieg Zamkowy w Poczdamie

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

2 czerwca, w Poczdamie, odbędzie się Bieg Zamkowy(Schlosserlauf). Zawodnicy pobiegną na dwóch odległościach, bo na 10 km i 20km(półmaraton).

Mapa Schlosserlauf
Mapa Schlosserlauf

W partnerskim mieście Opola – Potsdamie, co roku odbywa się impreza sportowa dla chętnych. Organizatorzy wytyczają dwie trasy. Pierwsza – dłuższa – to półmaraton(ok. 20 km). Druga trasa jest krótsza, bo wynosi „tylko” 10 km.

Potsdam - Schlosserlauf
Potsdam – Schlosserlauf

Start do półmaratonu odbędzie się o godzinie 9.00, a zawodnicy na krótszym dystansie wystartują o godzinie 9.30. Start i meta znajduje się w Parku Sportowym Luftschiffhaven Potsdam. Imprezę zatwierdza Niemiecki Związek Lekkiej Atletyki.

Potsdam - Schlosserlauf
Potsdam – Schlosserlauf

Organizatorzy zapewniają T-shirt, plecak startowy, numer startowy, medal ukończenia i certyfikat ukończenia biegu.  Zawodnicy, którzy biorą udział w półmaratonie dostaną talon na „Pasta party”.

Potsdam - Schlosserlauf
Potsdam – Schlosserlauf

Czas trwania biegów na poszczególnych dystansach wynosi 3 godziny. W biegu startują zarówno wytrawni biegacze, jak i zupełni amatorzy. Biegną też matki lub ojcowie z wózkami, w których są dzieci. Można również iść wspomagając się trackingowymi kijkami. Byle w ciągu 3-godzin przebiec lub przejść swój dystans.

Potsdam - Schlosserlauf

Po biegach, na mecie na zwycięzców czekają uroczyste wręczanie medali. Uhonorowani zostają zarówno ci, którzy pierwsi przybiegną na metę, ale też ci, którzy pierwsi przebiegną metę w swojej kategorii wiekowej.

Do tej pory zarejestrowano 3831 chętnych do biegu. Koszt wpisowego – w zależności od terminu rejestracji jest różny. Do 28 lutego wynosił dla półmaratonu 30€, a na 10 km – 25€. Do 30 kwietnia kwota rośnie o 5€. Od 1 maja wzrost wynosi kolejne 5€, czyli dla półmaratonu wynosi 40€, a dla 10km – 35€.

Potsdam nie zapomina również o dzieciach, bo o godzinie 9.15 chętni milusińscy mogą wystartować do swojego biegu. Jego dystans wynosi 1000 metrów.

Bieg Zamkowy w Potsdamie to bardzo udana, coroczna impreza dla mieszkańców i przyjezdnych. W tym roku to już szesnasta edycja. W Opolu mamy również swoją imprezę dla biegaczy i biorą w niej udział również Poczdamczycy.

Mamy też inne atrakcje, jak zwiedzanie wieży ratuszowej.

Mapa trasy i plakat pochodzą ze strony https://www.potsdam-schloesserlauf.de/