);

56 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

nagłówek strony Duchowoscaa.eu

W dniach 14 – 17 czerwca 2019 roku odbędzie się pięćdziesiąty szósty Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Organizatorami będzie Miasto Opole i TVP .

Opole - amfiteatr
Opole – amfiteatr

Jednak miasto będzie świętowało znacznie dłużej, bo od 07 do 22 czerwca. W tym czasie odbędzie się wiele imprez, spotkań. Rozpocznie się rockiem(7 czerwca) i hip hopem(8 czerwca) na scenie na błoniach Politechniki. Na rockow zagrają Organek, Happysad, Łąki Łan i Dezerter. Hip Hop to domena Palucha, Kali, Sariusa, Zipera, Włodi oraz PlanBe.

W dniach festiwalu scena na Rynku będzie pełniła specjalna rolę, bo kawiarni z gwiazdami. To forma widowiska telewizyjnego. Gwiazdami będzie Margaret, Szymon Wydra i De Mono.

Opole - amfiteatr
Opole – amfiteatr

Będą też odsłonięte nowe gwiazdy na Rynku, bo w tym roku swoje gwiazdy odsłonią: Ania Dąbrowska, Tomek Lipiński i Janusz Kondratowicz. 14 czerwca na Rynku będzie można posłuchać utworów  zespołu Maanam, w wykonaniu Damiana Ukeje – uczestnika Szansy na Sukces i Voice of Poland.

Nie może zabraknąć Rajdu Festiwalowego, organizowanego przez Automobil Klub z Opola. Rajd ten jest częścią Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Śląska. Star Rajdu odbędzie się na Rynku 15 czerwca o godzinie 18.30.

Opole - amfiteatr
Opole – amfiteatr

Będzie też „Festiwalowy Most” przygotowany przez studentów Uniwersytetu Opolskiego. Most przyozdobią nuty piosenki Marka Grechuty: „Dni, których nie znamy. A 22 czerwca na Małym Rynku będzie After Party, bo to impreza zamykająca święto polskiej piosenki w Opolu.

O samym Festiwalu napiszę wkrótce. A po Festiwalu, 27 czerwca będzie działała Żywa Biblioteka.